Fall 2017
Division: U08/4V4/5E                                                                                
Team: U08/4V4/5E VALLADOLID 10 WHITE

 Division Standings
TeamGamesWinsLosesTiesFFPtsGFGAGuest Games
 IP-SKOMOR SC 10 BLUE 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 RUSH NORTH GROVE-2 10 PREMIER 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 VALLADOLID 10 WHITE 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 FC HAWKS 2010 BLACK 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 CHICAGO BLUES FC 10 ELITE 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 CHICAGO MAGIC-TSPRO 2010 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 KUBA ELITE 2010 ELITE 0 0 0 0 0 0 0 0 0
note: table above does not take into account tie-breakers  

 Division Games (35)      EXPORT 
Game #Date/TimeHome TeamsHome ScoreAway TeamsAway ScoreField
 291  Sat 9/9 2:00pm  CHICAGO MAGIC-TSPRO 2010    FC HAWKS 2010 BLACK    [1067] DIVINE SAVIOR CHURCH
 4317  Sat 9/9 3:00pm  IP-SKOMOR SC 10 BLUE    RUSH NORTH GROVE-2 10 PREMIER    [1003] NILES WEST HIGH SCHOOL - GRASS FIELD - EAST
 965  Thu 9/14 5:00pm  IP-SKOMOR SC 10 BLUE    FC HAWKS 2010 BLACK    [157] HYNES SCHOOL FIELD 1
 482  Sat 9/16 2:00pm  FC HAWKS 2010 BLACK    IP-SKOMOR SC 10 BLUE    [1167] GEMINI MIDDLE SCHOOL
 903*  Sat 9/16 2:30pm
Sat 9/16 2:30pm
 RUSH NORTH GROVE-2 10 PREMIER    KUBA ELITE 2010 ELITE    [114] BISON PARK
[202] BUSCH GROVE PARK-PUTTERMAN FIELD
 915  Sat 9/16 3:30pm  CHICAGO BLUES FC 10 ELITE    CHICAGO MAGIC-TSPRO 2010    [1209] SENN HIGH SCHOOL
 6  Sun 9/17 5:30pm  VALLADOLID 10 WHITE    IP-SKOMOR SC 10 BLUE    [1234] FINK PARK (4V4) - HIGHLAND PARK
 2860  Sat 9/23 10:00am  IP-SKOMOR SC 10 BLUE    CHICAGO MAGIC-TSPRO 2010    [1371] HYNES SCHOOL FIELD 4V4
 290*  Sat 9/9 2:00pm
Sat 9/23 1:00pm
 KUBA ELITE 2010 ELITE    CHICAGO BLUES FC 10 ELITE    [765] TAMARACK TRAILS PARK
 1251  Sat 9/23 2:00pm  CHICAGO MAGIC-TSPRO 2010    RUSH NORTH GROVE-2 10 PREMIER    [1067] DIVINE SAVIOR CHURCH
 2306*  Sun 9/24 2:30pm
Sun 9/24 2:30pm
 RUSH NORTH GROVE-2 10 PREMIER    IP-SKOMOR SC 10 BLUE    [114] BISON PARK
[202] BUSCH GROVE PARK-PUTTERMAN FIELD
 1857*  Sat 9/30 2:30pm
Sat 9/30 2:30pm
 RUSH NORTH GROVE-2 10 PREMIER    VALLADOLID 10 WHITE    [114] BISON PARK
[202] BUSCH GROVE PARK-PUTTERMAN FIELD
 1441  Sat 9/30 3:00pm  FC HAWKS 2010 BLACK    CHICAGO MAGIC-TSPRO 2010    [1167] GEMINI MIDDLE SCHOOL
 1867  Sat 9/30 3:30pm  CHICAGO BLUES FC 10 ELITE    IP-SKOMOR SC 10 BLUE    [1209] SENN HIGH SCHOOL
 3357  Sun 10/1 5:00pm  VALLADOLID 10 WHITE    KUBA ELITE 2010 ELITE    [1234] FINK PARK (4V4) - HIGHLAND PARK
 2199  Sat 10/7 3:00pm  KUBA ELITE 2010 ELITE    CHICAGO MAGIC-TSPRO 2010    [765] TAMARACK TRAILS PARK
 407*  Sun 10/8 4:00pm
Sat 10/7 3:30pm
 RUSH NORTH GROVE-2 10 PREMIER    CHICAGO BLUES FC 10 ELITE    [114] BISON PARK
[202] BUSCH GROVE PARK-PUTTERMAN FIELD
 2668  Sat 10/14 2:00pm  CHICAGO MAGIC-TSPRO 2010    KUBA ELITE 2010 ELITE    [1067] DIVINE SAVIOR CHURCH
 2797  Sat 10/14 3:30pm
rainout
 CHICAGO BLUES FC 10 ELITE    FC HAWKS 2010 BLACK    [1209] SENN HIGH SCHOOL
 2859  Sun 10/15 2:30pm  VALLADOLID 10 WHITE    CHICAGO MAGIC-TSPRO 2010    [1234] FINK PARK (4V4) - HIGHLAND PARK
 1250  Sun 10/15 3:00pm
rainout
 KUBA ELITE 2010 ELITE    VALLADOLID 10 WHITE    [765] TAMARACK TRAILS PARK
 2379*  Sat 10/21 9:00am
Sat 10/21 9:00am*
 IP-SKOMOR SC 10 BLUE    VALLADOLID 10 WHITE    [1371] HYNES SCHOOL FIELD 4V4
[879] NILES NORTH H.S. FIELD 1
 2852  Sat 10/21 11:00am  FC HAWKS 2010 BLACK    CHICAGO BLUES FC 10 ELITE    [1167] GEMINI MIDDLE SCHOOL
 3168  Sat 10/21 1:00pm  KUBA ELITE 2010 ELITE    RUSH NORTH GROVE-2 10 PREMIER    [765] TAMARACK TRAILS PARK
 4747*  Sat 11/11 3:30pm
Sun 10/22 9:00am
 CHICAGO BLUES FC 10 ELITE    RUSH NORTH GROVE-2 10 PREMIER    [1209] SENN HIGH SCHOOL
[1210] WEST LAWN TURF FIELD
 1919  Sun 10/22 5:00pm  VALLADOLID 10 WHITE    CHICAGO BLUES FC 10 ELITE    [1234] FINK PARK (4V4) - HIGHLAND PARK
 3764*  Sat 10/28 3:30pm
Sat 10/28 12:45pm
 RUSH NORTH GROVE-2 10 PREMIER    FC HAWKS 2010 BLACK    [114] BISON PARK
[202] BUSCH GROVE PARK-PUTTERMAN FIELD
 3655  Sat 10/28 2:00pm  CHICAGO MAGIC-TSPRO 2010    CHICAGO BLUES FC 10 ELITE    [1067] DIVINE SAVIOR CHURCH
 3356*  Sat 10/28 2:30pm
Sat 10/28 2:30pm*
 IP-SKOMOR SC 10 BLUE    KUBA ELITE 2010 ELITE    [1371] HYNES SCHOOL FIELD 4V4
[1003] NILES WEST HIGH SCHOOL - GRASS FIELD - EAST
 489  Sun 10/29 4:30pm  VALLADOLID 10 WHITE    FC HAWKS 2010 BLACK    [1234] FINK PARK (4V4) - HIGHLAND PARK
 3837  Sat 11/4 2:30pm  FC HAWKS 2010 BLACK    RUSH NORTH GROVE-2 10 PREMIER    [1167] GEMINI MIDDLE SCHOOL
 4148  Sat 11/4 3:00pm  KUBA ELITE 2010 ELITE    IP-SKOMOR SC 10 BLUE    [765] TAMARACK TRAILS PARK
 4258  Sat 11/4 3:30pm  CHICAGO BLUES FC 10 ELITE    VALLADOLID 10 WHITE    [1209] SENN HIGH SCHOOL
 4309  Sat 11/11 2:00pm  FC HAWKS 2010 BLACK    KUBA ELITE 2010 ELITE    [1167] GEMINI MIDDLE SCHOOL
 4622  Sun 11/12 12:00pm  CHICAGO MAGIC-TSPRO 2010    VALLADOLID 10 WHITE    [1067] DIVINE SAVIOR CHURCH
    * indicates game change   ** indicates BYE game                                        + indicates guest players used





   website by Pientka Design LLC Sat Oct 21, 2017 8:39pm [cache] © 2017 YSSL